شیشه خودرو چیست
انتشار مطلب :2 سال پیش
شیشه خودرو چیست
انتشار مطلب :2 سال پیش
وقتی در جاده هستید، تنها نیستید؛ هزاران نفر هر روز به مقاصد مختلف رفت و آمد می کنند. مشکلات ترافیکی و نگرانی های ایمنی می تواند سفر جاده ای شما را تحت الشعاع اضطراب و ناامیدی مداوم قرار دهد.
 در چنین مواقعی که تصادفات جاده ای بسیار زیاد شده است، توجه به نکات ایمنی یک ضرورت بزرگ است. صنعت خودرو تجربه سواری ما را با ایده های نوآورانه تغییر داده است. 
استفاده از شیشه خودرو در ساخت شیشه‌های جلو، شیشه‌های جانبی و شیشه‌های عقب خودرو به طور قابل توجهی ایمنی را در تمام پارامترها افزایش داده است. 
هنگام خرید وسیله نقلیه خود، اطمینان حاصل کنید که مجهز به شیشه خودرو با کیفیت بالا است. این راهنما به شما کمک می کند تا همه چیز را در مورد شیشه خودرو بیاموزید.

 

 شیشه خودرو چیست؟ 
شیشه ای که در اتومبیل استفاده می شود را می توان به طور کلی به عنوان شیشه اتومبیل نامید. این نوعی شیشه شناور فرآوری شده است که تحت عملیات حرارتی و شیمیایی قرار می گیرد. 
از طریق این فرآیند سفت شدن، شیشه برای مقابله با استرس ناشی از عوامل خارجی محکم تر و قوی تر می شود. 
شیشه خودرو همچنین می تواند پردازش شود تا دارای خواص مفید دیگری مانند محافظت در برابر اشعه های مضر مادون قرمز، جلوگیری از گرم شدن بیش از حد در خودرو و کاهش صدا باشد. 
همه این ویژگی ها را می توان در شیشه برای راحتی بهینه در هنگام رانندگی وسیله نقلیه خود قرار داد. انواع شیشه خودرو در اصل دو نوع شیشه وجود دارد که در بخش خودرو استفاده می شود. 
شیشه ی حرارت دیده شیشه سکوریت شیشه ای شناور است که از طریق یک فرآیند سخت شدن منحصر به فرد تقویت می شود. شیشه فلوت تحت فرآیند گرمایش قرار می گیرد و پس از آن خاموش می شود.
 خنک شدن آنی شیشه باعث ایجاد تنش فشاری بر روی سطح شیشه و تنش داخلی بر روی بدنه آن می شود. این به شیشه کمک می کند تا از نظر فیزیکی و حرارتی قوی تر از شیشه معمولی شود. 
از شیشه با همان ضخامت محکم تر و در برابر تنش کششی آسیب ناپذیر است. شیشه سکوریت شده خودرو در کاهش شکستگی ناشی از ضربه بسیار موثر است. 
در صورتی که شیشه با نیروی خارجی برخورد کند، ایمنی شما به خطر نمی افتد زیرا به قطعات کوچک تبدیل می شود. 
شیشه های سکوریت شده خودرو نیز در کاهش سر و صدا و ارتعاشات داخل وسیله نقلیه شما بادوام و کارآمد هستند. 
همچنین دید واضحی برای تجربه سواری راحت ارائه می دهد.  از  نوعی شیشه خودرو است که عمدتاً برای شیشه های جانبی و شیشه جلوهای عقب استفاده می شود. 
از آنجایی که از طریق پردازش عالی می گذرد، این شیشه از شیشه معمولی محکم تر و قوی تر است. همچنین می تواند اختلاف دمای بیشتری را برای عملکرد بهتر تحمل کند. 
شیشه لمینت دو یا چند ورقه از شیشه های آنیل شده یا عملیات حرارتی شده توسط یک لایه PVB ویژه از هم جدا می شوند تا از چسبندگی کامل بین عناصر تشکیل دهنده اطمینان حاصل شود.
 لایه میانی معمولاً از PVB (Poly Vinyl Butyral) ساخته می‌شود که نوعی رزین است که اتصال قوی، شفافیت نوری و چقرمگی را ارائه می‌کند. 
شیشه های چند لایه خودرو ایمنی بیشتری در هنگام شکستگی ارائه می دهد. وقتی می شکند، قطعات شیشه به لایه PVB چسبیده می مانند و از هم نمی پاشند.
 هنگامی که یک شیشه معمولی می شکند، خرده های بزرگی ایجاد می کند که می تواند باعث آسیب جدی شود. لایه میانی به عنوان یک لایه حفاظتی اضافی در برابر چنین خطرات شکستگی عمل می کند. 
شیشه های چند لایه خودرو همچنین دارای مقاومت در برابر ضربه، تنش و نفوذ بیشتر است. آن را به طور قابل توجهی بهتر از شیشه معمولی می کند. برای امنیت، استقامت و شفافیت نوری بهتر، به سراغ شیشه های چند لایه خودرو بروید.  
یک شیشه ایمنی چند لایه قوی است که دارای استحکام و مقاومت بیشتری در برابر ضربه است و سطح 2 و سطح 3 را در برابر حملات سارق محافظت می کند.
 این شیشه ایمنی همچنین به طور موثری نویز را برای بهبود عملکرد صوتی کاهش می دهد. ارزش افزوده برای شیشه خودرو آنتن های شیشه ای برای چراغ های عقب – آنتن های شیشه ای بسیار جذاب تر از آنتن های فلزی هستند. 
آنها سیگنال ها را از طریق الگوهای رسانای چاپی با دستگاه های الکتریکی ارسال و دریافت می کنند.
 آنها بسیار بادوام و بدون نیاز به تعمیر و نگهداری به وسیله نقلیه شما هستند. کنترل خورشیدی – وسایل نقلیه ممکن است در ماه های تابستان به طور غیر قابل تحملی گرم شوند. 
یک شیشه خودرو با کیفیت بالا می تواند دمای داخلی خنک تر را تضمین کند و بار روی AC را کاهش دهد.
 همچنین از شما در برابر اشعه های مضر UV محافظت می کند و از تحریک پوست جلوگیری می کند. شیشه UV Cut Glass برای  برای این منظور ساخته شده است. 

 

شیشه جلو آکوستیک – 
شیشه جلو شیشه ای خودرو شما را می توان برای کمک به حذف صدا و ایجاد یک محیط خوب در داخل ماشین پردازش کرد. با کاهش سطح نویز، راحتی بیشتری به خصوص برای گوش دادن به موسیقی ملایم در حین رانندگی دریافت خواهید کرد. در جمع هنگام خرید وسایل نقلیه، ایمنی باید اولویت شماره یک شما باشد. از آنجایی که ترافیک در جاده ها به شدت افزایش یافته است، تجربیات رانندگی ما کم کم به کابوس تبدیل می شود. با سرمایه گذاری روی شیشه خودرو با کیفیتی که برای راحتی و محافظت بیشتر طراحی شده است، امنیت بیشتری را برای خود و عزیزانتان تضمین کنید.